Oscyloskop różnicowy PicoScope 4444 - sam oscyloskop bez sond

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 5 308,68 zł 5308.68
Cena netto: 4 316,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: PQ088

Informacje o produkcie

Wysokiej rozdzielczości oscyloskop różnicowy zasilany z portu USB

Oscyloskop PicoScope 4444 oraz akcesoria do tego urządzenia umożliwiają dokonywanie dokładnego i szczegółowego pomiaru w przypadku wielu zastosowań pomiarowych.

Charakterystyka

 • 4 w pełni różnicowe wejścia o wysokiej impedancji
 • Pasmo 20 MHz
 • Elastyczna rozdzielczość: 12 i 14 bitów
 • 256 MS bufor pamięci
 • Tłumienie zakłóceń wspólnych
 • Interfejs kompatybilny z inteligentnymi sondami i zaciskami
 • Niskonapięciowa sonda do pomiaru w zakresie miliwoltów do 50 V
 • Sonda 1000 V CAT III do zastosowań wysokonapięciowych

Typowe zastosowania

 • Pomiarów bez odniesienia do masy
 • Bezpieczne próbkowanie w przypadku napięć oraz natężeń jednofazowych i trójfazowych
 • Pomiar poboru mocy przez urządzenia przenośne i urządzenia z Internetu rzeczy (IoT)
 • Testy jakości sieci zasilającej
 • Projektowanie zasilacza impulsowego (SMPS)
 • Projektowanie pojazdów hybrydowych i elektrycznych
 • Napędy silnikowe i falowniki
 • Elektroniczne urządzenia biomedyczne
 • Pomiar sygnałów różnicowych (CAN. zbalansowany dźwięk) z wykorzystaniem jednego kanału
 

Oscyloskop wysokiej klasy

Serce każdego PicoScope 4444 stanowi zaawansowany oscyloskop o możliwościach przekraczających Twoje oczekiwania. w tym:

 • Cykliczny bufor na 10 000 przebiegów
 • Częstotliwość odświeżania sygnału do 100 000 przebiegów na sekundę
 • Dekodowanie magistrali szeregowych
 • Testowanie sygnałów z pomocą maski
 • Zaawansowana matematyka i filtrowanie
 • Pomiary wraz z opracowywaniem statystyk
 • Zaawansowane wyzwalanie cyfrowe
 • Podłączany i zasilany przez U SB 3.0

Dalsze szczegółowe dane na powyższy temat oraz wielu innych opcji można znaleźć w zakładce Specyfikacja Techniczna.

 

intelligent differential inputs

Inteligentne wejścia różnicowe

Z wykorzystaniem tradycyjnej sondy oscyloskopowej dokonuje się pomiarów w trybie niesymetrycznym pomiędzy wejściem o wysokiej impedancji a masą o niskiej impedancji.

Przy pomocy oscyloskopu różnicowego dokonuje się pomiarów pomiędzy dwoma wejściami o wysokiej impedancji co pozwala na przeprowadzenie pomiarów poprzez części i punkty testowe. gdy żadna ze stron nie jest uziemiona. Wejścia różnicowe tłumią również zakłócenia wspólne tzn. to samo zakłócenie wychwytywane po obu stronach wejść o wysokiej impedancji jest tłumione.

Każdy z czterech kanałów wejściowych w PicoScope 4444 posiada inteligentny interfejs. który wykrywa i identyfikuje kompatybilne sondy oraz zasila je w razie potrzeby. Dla każdego z kanałów można wybrać oddzielnie sondę napięciową lub prądową.

Sondy nietłumiące umożliwiają dokonywanie pomiarów wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie hałasu sygnałów w zakresie od miliwoltów do ±50 V. Sondy tłumiące pozwalają na dokonywanie pomiarów sygnałów do 1000 V CAT III. Sondy prądowe umożliwiają pomiar natężenia prądu w zakresie do 2000 A.

 

 

PQ098

PicoConnect 441: Pomiar w zakresie od miliwoltów do ±50 V

Sondy różnicowe do pomiaru napięcia PicoConnect 441 nadają się do pomiarów napięcia w zakresie do ±50 V (w przypadku wyższych napięć. patrz sonda PicoConnect 442). Sondy te są dopasowane do standardowych w branży 4 mm złączy oraz są dostarczane wraz z możliwymi do odłączenia końcówkami wyposażonymi w haczyki sprężynowe. Inne 4 mm akcesoria takie jak sondy uniwersalne oraz zaciski krokodylkowe są również dostępne.

Podobnie jak do pomiaru nieuziemionych sygnałów napięcia. wejścia różnicowe idealnie nadają się do pomiarów natężenia poprzez rezystory detekcyjne. Jako że żadna ze storn nie musi być uziemiona. można dokonywać pomiarów typu „high-side”. Czułe zakresy wejścia. wysoka rozdzielczość oraz szybkie próbkowanie doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzania pomiarów szybko zmieniającego się natężenia prądu w urządzeniach zasilanych bateriami oraz z Internetu rzeczy (IoT).

Wykres uderzeń ludzkiego serca wykonany za pomocą PicoScope 4444

Wejścia o wysokiej impedancji i wysokiej rozdzielczości są również przydatne do wykonywania badań biologicznych i naukowych. gdyż pozwalają na dokonywanie

oscilloscope ecg
Praca ludzkiego serca zarejestrowana za pomocą
oscyloskopu różnicowego PicoScope 4444

pomiarów sygnałów o niskim poziomie w zakresie miliwoltów (2 mV/div przy 12 bitach) w obecności zakłóceń wspólnych bez potrzeby stosowania drogich przedwzmacniaczy różnicowych czy różnicowych sond oscyloskopowych. Sonda jest wyposażona w kabel typu “twinax” (para skręconych przewodników z zewnętrznym ekranem) w celu zapewnienia wysokiego współczynnika tłumienia sygnału współbieżnego (CMRR). Opcjonalnie zewnętrzny ekran kabla może być podłączony do masy w celu ulepszenia tłumienia zakłóceń wspólnych napięć i natężeń.

Sondy PicoConnect 441 są także idealne do dokonywania pomiarów różnicowych sygnałów magistrala CAN. zbalansowanego dźwięk pojedynczego kanału bądź mogą być wykorzystywane do bezpośredniego pomiaru za pomocą czujników układu mostkowego. takich jak ogniwo obciążnikowe oraz czujniki ciśnienia.

Sondy PicoConnect 441 są idealne do pracy z niskonapięciowymi zasilaczami impulsowymi (SMPS). PicoConnect 442 (jak zaprezentowano powyżej) w zakresie wartości napięcia do 1000 V.

 

PowerMeasurement

PicoConnect 442: Sondy 1000 V CAT III

PicoConnect 442 to tłumiąca sonda różnicowa napięciowa zwiększająca zakres dozwolonej wartości napięcia na wejściu oscyloskopu do 1000 V pozwalająca na bezpieczne dokonywanie ekonomicznie efektywnych pomiarów sygnałów jednofazowych. trójfazowych i innego rodzaju sygnałów. takich ja sygnały występujące w napędach silnikowych oraz falownikach.

Sonda PicoConnect 442 nie wymaga podłączenia do zasilania ani wykorzystania baterii akumulatorowych. Stąd idealnie sprawdza się przy dokonywaniu pomiarów sieci zasilania oraz innych długofalowych pomiarów.

Różnicowe wejścia oscyloskopu PicoScope 4444 pozwalają aby na każdym kanale mierzyć sygnały o różnym poziomie napięcia wspólnego. Przykładowo. rozważmy zestaw baterii akumulatorowych w pojeździe elektrycznym. Można dokonać pomiaru w zakresie całego ich zestawu wykorzystując do tego celu jeden kanał z ustawieniem zakresu wejścia na ±500 V oraz jednocześnie ustawieniem innych kanałów na ±5 V w celu dokonania pomiaru poszczególnych ogniw. Taki układ pozwala na wykorzystanie całej rozdzielczości oscyloskopu.

 

 

DisributionCable

Sondy natężenia prądu TA300 i TA301

Dostępne są również dwie sondy prądowe z interfejsem Pico D9. Obie sondy wykorzystują zjawisko Halla w celu dokonania pomiarów w zakresie prądu przemiennego (AC) oraz prądu stałego (DC) bez bezpośredniego podłączenia z przewodem. Inteligentny interfejs zasila sondy zasila sondy. w związku z czym nie jest konieczne wykorzystywanie baterii. Oznacza to również. iż po podłączeniu każdej z sond. oprogramowanie PicoScope dokonuje jej identyfikacji oraz konfiguracji oscyloskopu w celu umożliwienia odczytu w amperach.

Sonda do pomiaru natężenia TA300 to 40 A sonda nadająca się do pomiarów sygnałów prądu przemiennego o częstotliwości do 100 kHz. To precyzyjna sonda dedykowana do pomiarów mniejszych natężeń prądów. za pomocą której można przeprowadzać pomiary z dokładnością do miliamperów.

Więcej na temat sondy TA300 40 A AC/DC

Sonda do pomiaru natężenia TA301 to sonda umożliwiające przełączanie zakresu 200/2000 A nadająca się do pomiarów sygnałów prądu przemiennego o częstotliwości 20 kHz.

Więcej na temat sondy TA301 2000 A AC/DC

Poza sondami TA300 oraz TA301. Pico oferuje szeroki zakres cęg prądowych dedykowanych do pomiarów prądu przemiennego (AC) oraz prądu stałego (DC) ze złączem BNC. które mogą być podłączane do PicoScope 4444 za pomocą specjalnego adaptera BNC TA271 D9.

 

 

PA149 KitWydajny i przenośny

Wystarczy zainstalować oprogramowanie. podłączyć kabel USB i urządzenie będzie działało w zaledwie kilka minut. Umożliwia ono łatwe zapisywanie i drukowanie. Użytkownicy PicoScope mogą oczywiście zapisywać i kopiować zarejestrowane przebiegi.

Na stanowisku badawczym. urządzenie PicoScope pozwala na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i można je umieszczać zaraz obok testowanej jednostki.

Urządzenie zapewnia jeszcze większe korzyści użytkownikom laptopów. Teraz mogą oni zawsze nosić ze sobą oscyloskop w torbie razem z laptopem. To doskonałe rozwiązanie dla inżyniera prowadzącego badania w terenie.

W przypadku oscyloskopów Pico Technology. w przystępnej cenie otrzymuje się funkcje dostępne u konkurencji w oscyloskopach z wyższych półek cenowych. Są to między innymi takie funkcje jak: jak dekodowanie magistrali szeregowej. testowanie za pomocą masek. zaawansowane kanały matematyczne oraz segmentację pamięci.

Zarówno oprogramowanie PC. jak i oprogramowanie sprzętowe oscyloskopu (firmware) jest bezpłatnie aktualizowane. Pico Technology może poszczycić się 26-letnią historią w której przez lata bezpłatnie dodawała nowe funkcje do oprogramowania. Rok po roku Pico dotrzymujemy obietnic dotyczących przyszłych usprawnień.

Użytkownicy naszych produktów doceniają nas i stają się naszymi dożywotnimi lojalnymi klientami. którzy często rekomendują nas swoim kolegom.

 

Specyfikacja techniczna

PicoScope 4444 oscilloscope specifications

Vertical
  Oscilloscope specifications Specifications with PicoConnect 442 1000 V CAT III probe
Input channels 4 channels 4 channels
Analog bandwidth (–3 dB) 20 MHz with D9 to BNC adaptors
15 MHz with PicoConnect 441 probe
10 MHz
Rise time (calculated) 17.5 ns with D9 to BNC adaptors
23 ns with PicoConnect 441 probe
35 ns
Bandwidth limit 100 kHz or 1 MHz (selectable) 100 kHz or 1 MHz (selectable)
Vertical resolution. 12-bit mode 12 bits on most input ranges
11 bits on ±10 mV range
12 bits
Vertical resolution. 14-bit mode 14 bits on most input ranges
13 bits on ±20 mV range
12 bits on ±10 mV range
14 bits
Enhanced vertical resolution
12-bit mode
16 bits on most input ranges
15 bits on ±10 mV range
16 bits
Enhanced vertical resolution
14-bit mode
18 bits on most input ranges
17 bits on ±20 mV range
16 bits on ±10 mV range
18 bits
Input type Differential
9-pin D-subminiature. female
Differential
9-pin D-subminiature. female
Input characteristics 1 MΩ ±1%. in parallel with 17.5 pF ±1 pF (each differential input to ground).
< 1 pF difference between ranges.
16.7 MΩ ±1%. in parallel with 9.3 pF ±1 pF (each differential input to ground)
Input coupling AC/DC AC/DC
Input sensitivity
(10 vertical divisions)
2 mV/div to 10 V/div ±0.5 V/div to ±200 V/div
Input ranges (full scale) ±10 mV. ±20 mV. ±50 mV. ±100 mV. ±200 mV. ±500 mV.
±1 V. ±2 V. ±5 V. ±10 V. ±20 V. ±50 V
±2.5 V. ±5 V. ±12.5 V. ±25 V. ±50 V. ±125 V. ±250 V. ±500 V. ±1000 V
Input common mode range ±5 V on ±10 mV to ±500 mV ranges
±50 V on ±1 V to ±50 V ranges
±125 V on ±2.5 V to ±12.5 V ranges
±1000 V on ±25 V to ±1000 V ranges
DC accuracy (DC to 10 kHz) ±1% of full scale ±500 µV ±3% of full scale ±12.5 mV
Analog offset range ±250 mV on ±10 mV to ±500 mV ranges
±2.5 V on ±1 V to ±5 V ranges
±25 V on ±10 V to ±50 V ranges

±6.25 V on ±2.5 V to ±12.5 V ranges
±62.5 V on ±25 V to ±125 V ranges
±625 V on ±250 V to ±1000 V ranges

Analog offset accuracy 1% of offset setting in addition to basic DC accuracy 1% of offset setting in addition to basic DC accuracy
Overvoltage protection ±100 V DC + AC peak (any differential input to ground)
±100 V DC + AC peak (between differential inputs)
CAT III 1000V
 
Horizontal
Maximum sampling rate (real-time)
12-bit mode
1 channel: 400 MS/s
2 channels: 200 MS/s
3 or 4 channels: 100 MS/s
Maximum sampling rate (real time)
14-bit mode
50 MS/s
Maximum sampling rate (USB streaming) 16.67 MS/s
Shortest real-time collection time. 12-bit mode

50 ns (5 ns/di

Dane techniczne

Liczna kanałów cyfrowych MSO 0
Liczba kanałów analogowych 4 różnicowe
Pasmo analogowe 20 MHz
Częstotliwość próbkowania 400 MS/s
Rozdzielczość pionowa 14 bitow
Wielkość bufora 256 MS
Wersja USB 3.0

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony